بسیاری از علاقمندان به نجوم و کیهان ، و تقریبا تمامی خوانندگان داستانهای علمی - تخیلی ، با نام دانشمند و نویسنده بزرگ "آرتور سی کلارک" فقید ، آشنایی دارند. 
کلارک به عنوان یکی از حامیان اصلی SETI@Home ، سبب آشنایی طیف گسترده ای از خوانندگان آثارش با پروژه "جستجوی هوش فرازمینی" و جذب آنها به مشارکت در این پروژه می باشد.
جمله ای از کلارک در زمینه پروژه SETI وجود دارد :

"جستجوی هوش فرازمینی به احتمال قوی مهم ترین جستجوی زمان ماست ، و متعجبم از اینکه دولتها و کمپانی ها ، به اندازه کافی آن را حمایت نمی کنند."

آرتور سی کلارک
سال 2006


به سبب همکاری و حمایت کلارک از SETI ، صفحه ای ویژه در وب سایت اصلی پروژه به او اختصاص یافته که در این مسیر قابل مشاهده می باشد:

http://setiathome.berkeley.edu/arthur_c_clarke.html

 

از مدتی پیش ، اندیشه ایجاد وب سایتی که پروژه SETI را به زبان فارسی معرفی نماید ، همواره در ذهن بود . به ویژه با جستجو در سایت اصلی دریافتم که جمعی از فارسی زبانان و ایرانیان گرامی به صورت گروه های کوچک و یا منفرد اقدام به همکاری با این پروژه نموده اند. این موضوع مشوقی شد که اندیشه ایجاد سایت فارسی SETI سریعتر به مرحله اجرا برسد.

وب سایت فارسی "جستجوی هوش فرازمینی" www.seti.ir با هدف آشنایی فارسی زبانان گرامی در سراسر جهان ، و جذب آنها به مشارکت در این پروژه علمی و جذاب ، و کمک به یافتن پاسخ این پرسش که "آیا ما در جهان تنها هستیم ؟" به وجود آمده است.

این وب سایت بدون هیچگونه حمایت از طرف نهاد یا ارگانی خاص ، به صورت قابل استفاده برای عموم در شبکه جهانی اینترنت قرار گرفته است تا گامی هرچند کوچک در ادامه مسیری باشد که کلارک و سایر بزرگان برداشته اند تا پاسخ سوالاتی بنیادی تر و مهم تر را بیابند.

امیدوارم استقبال و حمایت معنوی فارسی زبانان گرامی ، به ویژه فعالان در زمینه نجوم و همچنین افراد و تیم هایی که تجربه ای در زمینه همکاری با این پروژه دارند ، مشوقی باشد جهت ادامه این راه.

پاییز 1388

 

SETI
Search for Extra-Terrestrial Intelligence