مطالعه قوانین

دریافت نرم افزار BOINC به معنای مطالعه و درک کامل قوانین درج شده در ذیل و موافقت کامل با آنها می باشد.

1- SETI@Home را فقط بر روی کامپیوترهایی که مجاز به استفاده از آن هستید اجرا نمایید.
SETI@Home را فقط بر روی کامپیوترهایی که مالک آنها هستید ، و یا از طرف مالک آن مجاز به این کار هستید ، اجرا نمایید. برخی از شرکتها ، دانشگاه ها و مدرسه ها و یا سایر ارگان ها ، قوانینی دارند که استفاده از کامپیوترهای آنها را جهت پروژه هایی نظیر SETI@Home منع می نماید.

2- چگونه SETI@Home از کامپیوتر شما استفاده می نماید؟
وقتی شما SETI@Home را بر روی کامپیوتر اجرا می نمایید ، این برنامه بخشی از منابع کامپیوتر ، نظیر پردازنده اصلی (CPU) ، فضای دیسک و پهنای باند اینترنت شما را استفاده می نماید.
شما می توانید میزان منابعی را که SETI@Home قادر به استفاده از آن است و همچنین زمان هایی را که می تواند از آن استفاده نماید ، مشخص نمایید.
در این حالت کاری که توسط کامپیوتر شما انجام می شود ، در راه دستیابی به اهداف پروژه SETI به این پروژه اهدا می شود.

3- حفظ حریم شخصی
حساب کاربری شما در SETI@Home به وسیله نامی که شما برای آن انتخاب می نمایید شناخته می شود. این نام در وب سایت SETI@Home به نمایش در می آید، به همراه اطلاعاتی از میزان کاری که کامپیوتر شما برای SETI@Home انجام داده است .
اگر شما می خواهید ناشناس بمانید ، در هنگام ثبت نام ، نامی را انتخاب نمایید که مشخصات واقعی شما را به نمایش نگذارد.

اگر شما با SETI@Home همکاری نمایید ، برخی از مشخصات سخت افزار کامپیوتر شما نظیر نوع پردازنده اصلی (CPU) ، مقدار رم ، و اطلاعاتی از این قبیل ، ثبت می گردند تا پروژه قادر باشد نوع کاری را که کامپیوتر شما قادر به انجام آن است ، در اختیار شما قرار دهد. این اطلاعات نیز در وب سایت SETI@Home و در اکانت کاربری شما نمایش داده خواهند شد. هیچگونه اطلاعات شخصی ، نظیر محل جغرافیایی کامپیوتر ، نام دامنه احتمالی و یا IP Address آن نمایش داده نخواهد شد.

جهت همکاری با SETI@Home شما می بایست یک آدرس Email معتبر در اکانت خود ثبت نمایید. این آدرس در سایت نمایش داده نخواهد شد و یا در اختیار هیچ ارگانی قرار نخواهد گرفت. SETI@Home ممکن است گاهی خبرنامه های دوره ای را به این آدرس ارسال نماید، هرچند که شما می توانید این گزینه را غیر فعال کنید.

پیامهای خصوصی در سایت SETI@Home فقط توسط فرستنده و دریافت کننده قابل مشاهده خواهند بود. SETI@Home محتوای آنها را بازبینی و یا کنترل نمی نماید. در صورتی که شما از کاربری پیام خصوصی ناخواسته دریافت نمودید ، می توانید از طریق "این لینک" آن کاربر را در لیست فیلتر شده قرار دهید. به این ترتیب هیچ یک از پیغامهای خصوصی و یا پست های عمومی آن کاربر را مشاهده نخواهید نمود.

اگر شما از انجمن های انگلیسی SETI@Home در سایت اصلی استفاده می نمایید ، می بایست "راهنمای پست زدن" را مطالعه نمایید. کلیه پستهای ارسال شده توسط شما در انجمن های SETI@Home ، توسط عموم قابل مشاهده خواهد بود. هم توسط اعضا و هم افراد غیر عضو ، شما این اجازه غیر قابل برگشت را صادر می نمایید که عموم بتوانند پست های شما را مشاهده و یا کپی نمایند.

4- آیا استفاده از SET@Home امن است؟
هر زمان که شما از طریق اینترنت یک نرم افزار را دریافت می نمایید ، این احتمالات وجود دارند: نرم افزار ممکن است دارای خطاهای خطرناکی باشد ، و یا سرور اصلی دریافت نرم افزار، هک شده باشد.
SETI@Home همواره تلاش می کند که این احتمالات به حداقل برسند. نرم افزارها قبل از ارائه برای عموم به دقت آزمایش می شوند. سرورها همواره در پس Firewall ها و همچنین دارای بالاترین تنظیمات و تمهیدات امنیتی می باشند. جهت اطمینان از صحت نرم افزارهای قابل دریافت ، کلیه این نرم افزارها بر روی کامپیوترهای امن که به اینترنت متصل نیستند ، به طور دیجیتالی تایید می شوند. با این حال داشتن نرم افزارهای ضد ویروس کارآمد و به روز، به کاربران کمک می نماید ریسک دریافت هرگونه نرم افزار مخرب را به شدت کاهش دهند.

نرم افزارهای مورد استفاده SETI@Home ممکن است سبب شوند برخی از کامپیوترها بیش از حد گرم شوند. در این صورت ، استفاده از نرم افزار را متوقف نمایید و یا از "نرم افزارهای کمکی" که جهت کنترل دمای CPU ارائه شده اند استفاده نمایید . (این نرم افزارها با مسئولیت و کنترل مستقیم تولید کننده آنها تولید می شوند و پروژه SETI@Home و همچنین وب سایت فارسی SETI.ir هیچگونه کنترل و مسئولیتی در قبال استفاده و کارکرد آنها نخواهد داشت.)

پیشنهاد می گردد در صورت عدم تمایل به نرم افزارهای کمکی ، جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد کامپیوتر ، قسمت مربوط به تنظیمات پس از نصب را در "بخش نصب نرم افزار" به طور دقیق مطالعه نمایید.

SETI@Home توسط دانشگاه کالیفرنیا توسعه داده شده است و نرم افزار BOINC در دانشگاه کالیفرنیا تهیه شده است.

5- مسئولیت
پروژه SETI@Home ، وب سایت seti.ir و مسئولین و اعضای آن ، هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب احتمالی به کامپیوتر ، از دست دادن اطلاعات و یا هرگونه مشکل و ضرر و زیان مادی یا معنوی که در اثر همکاری با پروژه SETI@Home و سایت فارسی آن و یا استفاده از نرم افزار BOINC و دیگر نرم افزارهای معرفی شده توسط این سایتها به وجود بیاید نخواهند داشت. شما موافقت می نمایید که با مسئولیت (ریسک) خود و درک کامل قوانین و مقررات اعلام شده ، با این پروژه همکاری نمایید و از نرم افزارهای آن با مسئولیت (ریسک) خود استفاده نمایید.

6- دیگر پروژه های BOINC
سایر پروژه ها نیز از پلتفرم مشابه BOINC استفاده می نمایند، همانند SETI@Home . شما می توانید از سایر پروژه ها بنا به میل شخصی و با مسئولیت خود استفاده نمایید. این پروژه ها با SETI@Home مرتبط نمی باشند و در نتیجه قوانین و نحوه مشارکت با آنها در این وب سایت اعلام نخواهد شد.

 

دریافت نرم افزار

از طریق این لینک قادر به دریافت نرم افزار پردازش توزیع شده BOINC جهت همکاری با پروژه SETI@Home دانشگاه برکلی خواهید بود:
http://boinc.berkeley.edu/download.php

لطفا "راهنمای نصب نرم افزار و ایجاد حساب کاربری" را ، جهت اطلاع از نحوه پیوستن به تیم SETI.IRAN مطالعه فرمایید.

نصب نرم افزار، ایجاد حساب کاربری و پیوستن به تیم ایرانی SETI

 

 

SETI
Search for Extra-Terrestrial Intelligence