راهنمای تصویری نصب نرم افزار ، ایجاد حساب کاربری و پیوستن به تیم SETI.IRAN

نصب نرم افزار:

توضیح : راهنمای نصب ذیل در محیط ویندوز می باشد و در سایر سیستم عامل ها ممکن است برخی از مراحل متفاوت باشند.

1- بهتر است کلیه برنامه های مهم و درحال اجرا را ببندید و یا از فایلهای باز نرم افزارهای در حال اجرا ، نسخه پشتیبان تهیه نمایید. بر روی فایل اجرایی BOINC که از "صفحه دانلود نرم افزار" دریافت نموده اید دبل کلیک کنید. در پنجره مشاهده شده ، بر روی دکمه Next کلیک کنید.


2- با مطالعه توافقنامه استفاده ، آن را مورد پذیرش (accept) قرار دهید و بر روی Next کلیک کنید


3- در صورتی که مسیر و تنظیمات پیش فرض مربوط به اسکرین سیور و کاربرانی که می توانند از این نرم افزار استفاده نمایند را قبول دارید ، بر روی Next کلیک نمایید. در غیر اینصورت جهت تغییر مسیر نصب نرم افزار و گزینه های مربوط به محافظ صفحه نمایش اصلی ، و همچنین کاربران دارای مجوز استفاده ، بر روی گزینه Advanced کلیک نمایید.4- بر روی گزینه Install کلیک نمایید.


5- نرم افزار نصب خواهد شد ، ممکن است روند نصب بسته به سرعت کامپیوتر شما ، چند دقیقه به طول بینجامد. پس از نصب، با انتخاب گزینه Launch the BOINC Manager و سپس کلیک بر روی Finish، فرآیند نصب کامل خواهد شد و نرم افزار اجرا می گردد. در صورتی که بدون انتخاب گزینه Launch بر روی Finish کلیک نمودید، لازم است که خودتان نرم افزار BOINC Managerرا از مسیر Start/Programs/BOINC اجرا نمایید.6- جهت اتصال به پروژه SETI@Home بر روی گزینه Add Project کلیک نموده و Next را کلیک نمایید.7- در فهرست Projects در قسمت پایین، پروژه SETI@Home را انتخاب نموده و بر روی Next کلیک کنید.8- در صورتی که از قبل در پروژه SETI دارای اکانت کاربری نمی باشید، گزینه No, new user را انتخاب نموده و سپس در فیلدهای پایینی ، آدرس ایمیل خود (این آدرس ایمیل جهت ارتباط پروژه با شما و همچنین بازیابی پسورد و دسترسی به اکانت مورد استفاده قرار می گیرد و لازم است که یک آدرس معتبر باشد) و سپس یک کلمه عبور دلخواه (به عنوان کلمه عبور اکانت کاربری شما در پروژه)، و تکرار همان کلمه عبور جهت تایید را وارد نموده و بر روی Next کلیک نمایید.
کلمه عبور می بایست حداقل 6 حرف داشته باشد.9- در صورت موفق بودن مرحله قبل، پروژه به نرم افزار BOINC اضافه شده و پیغام Project added نمایش داده می شود. بر روی Finish کلیک نمایید.اتصال به تیم SETI.IRAN

هم اکنون نصب نرم افزار با موفقیت به پایان رسیده و می بایست اتصال به تیم ایرانی و سپس سایر تنظیمات پس از نصب را انجام دهید.

1- پس از نصب نرم افزار، پنجره مرورگر پیش فرض شما به صورت خودکار باز می شود تا به وب سایت SETI متصل گردد. در این هنگام نیاز است که ارتباط سیستم شما با اینترنت برقرار باشد. در صورت عدم ارتباط با اینترنت، پس از اتصال، مجددا پنجره را Refresh نمایید تا صفحه مشخصات قابل مشاهده گردد.
در صفحه جدید، نام خود را (در صورتی که نام انتخابی را قبول ندارید) و همچنین کشور را انتخاب نمایید و بر روی OK کلیک نمایید.
در صورت عدم تمایل به استفاده از نام و نام فامیل واقعی، می توانید یک نام مستعار برای خود انتخاب فرمایید.2- اکانت شما در وب سایت SETI تنظیم شده است و می بایست یک تیم را جهت همکاری انتخاب نمایید.
در فیلد Keywords نام SETI.IRAN را تایپ نموده و بر روی Search کلیک نمایید.3- فهرستی از تیم ها ، و تیم SETI.IRAN نمایش داده می شود. بر روی نام آن و یا تصویر آن کلیک نمایید تا وارد صفحه تیم گردید.4- در صفحه اصلی تیم SETI.IRAN بر روی لینک Join this team کلیک نمایید.تنظیمات بهینه نرم افزار

مراحل اتصال به تیم ایرانی نیز با موفقیت به پایان رسیده است. هم اکنون می بایست نرم افزار را ، جهت پرهیز از فشار بیش از حد به سیستم و کند کردن آن، تنظیم نمایید.

پنجره نرم افزار نمایش داده می شود، پروژه شما دریافت شده و در حال پردازش می باشد. در صورتی که این پروژه هنوز دریافت نشده، ممکن است این امر به دلیل ایراد موقتی در سرورهای SETI باشد و دریافت آن طی مدت 24 الی 48 ساعت آینده انجام خواهد شد.بر روی منوی Tools/Computing Preferences کلیک نمایید.تنظیمات قابل انجام در این محیط به این شرح می باشند:
While computer is on batteries - در صورتی که سیستم مورد استفاده شما لپتاپ می باشد، پیشنهاد می شود این گزینه را غیر فعال نمایید. این گزینه به نرم افزار اجازه می دهد که وقتی کامپیوتر از باطری استفاده می نماید نیز اجرا شود. این امر سبب فعال بودن CPU و تخلیه سریع تر باطری خواهد شد. بنابراین بهتر است چکمارک آن را بردارید.
While computer in use به نرم افزار اجازه می دهد حتی در هنگامی که سایر نرم افزارها در کامپیوتر در حال اجرا هستند به فعالیت خود ادامه دهد. بهتر است این گزینه را نیز با برداشتن چکمارک غیر فعال نمایید، ولی در صورتی که با غیر فعال کردن این گزینه مشاهده کردید کامپیوتر شما در زمان های بیکاری نیز پروژه را اجرا نمی نماید، می توانید آن را مجددا فعال نموده، و فقط در زمان های مورد نیاز به حداکثر کارایی کامپیوتر، نرم افزار را از طریقی که در آخرین تصویر نمایش داده می شود غیر فعال کنید.
Use GPU while computer is in use به نرم افزار اجازه می دهد از پردازنده گرافیک کارت شما نیز ، هنگام مشغول بودن کامپیوتر استفاده نماید. پیشنهاد می گردد آن را در حالت انتخاب نشده قرار دهید تا فقط 3 دقیقه پس از غیر فعال بودن کامپیوتر، استفاده از پردازنده گرافیکی آغاز شود. زمان 3 دقیقه ای پیش فرض، در کادر زیرین قابل تنظیم می باشد.
در قسمت Use at most ...% CPU time، می توانید میزان وقتی که نرم افزار از پردازنده اصلی کامپیوتر به خود اختصاص می دهد را تنظیم نمایید. در صورتی که کامپیوتر شما به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است این مورد را بر روی عددی نزدیک به 50% تنظیم نمایید تا سرعت کار کامپیوتر شما در هنگام اجرای سایر نرم افزارها افت نکند. به مرور زمان و با تغییر این درصد، می توانید حالت بهینه را بیابید، که بدون اختلال در کارکرد سایر نرم افزارهای خود پروژه SETI را نیز اجرا نمایید.
در قسمت بالا، در Tab مربوط به disk and memory usage می توانید مقدار RAM و فضای دیسک اختصاص یافته به برنامه (در حالت ماکزیمم) را نیز مشخص نمایید. اگرچه به طور معمول، میزان استفاده نرم افزار از فضای دیسک و حافظه RAM ناچیز می باشد.هم اکنون وقتی کامپیوتر در حالت اسکرین سیور قرار گیرد ، می توانید نمایش گرافیکی پردازش پروژه را مشاهده نمایید.
با کلیک بر روی پروژه در حال اجرا، دکمه های سمت چپ نیز فعال خواهند شد و می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه Your Account وارد اکانت کاربری خود در پروژه ستی شوید.جهت تغییر تنظیمات Screen Saver می توانید به قسمت مربوطه در سیستم عامل خود بروید و زمان نمایش یا تاخیر جهت نمایش را مشخص نمایید.
در صورتی که خواستید بلافاصله پردازش نرم افزار را متوقف کنید، به عنوان مثال جهت انجام کارهای ضروری تر توسط کامپیوتر که نیاز به توان کامل پردازشگر داشته باشند، می توانید با کلیک بر روی Icon نرم افزار در قسمت Taskbar و سپس انتخاب گزینه Snooze، موقتا نرم افزار را به طور کامل غیر فعال نمایید.تصویری از Screen Saver نرم افزار BOINC در حالت پردازش اطلاعات دریافت شده توسط رادیوتلسکوپ ها

 

SETI
Search for Extra-Terrestrial Intelligence